Mickiewicza 8Nieznana jest przyczyna pożaru który wybuchł dzisiejszej nocy w piwnicy kamienicy przy ulicy Mickiewicza w Bielsku-Białej.

 

Gdy strażacy przybyli do zdarzenia zadymiona była cała klatka schodowa w obiekcie przez co ewakuacja mieszkańców nie była możliwa do czasu pełnego oddymienia. Ponieważ na klatce nie było okien oddymienie wykonano przez otwarcie świetlików na poddaszu. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej patrol policji ewakuował przez okna rodzinę mieszkającą na parterze kamienicy . Pożar został zlokalizowany w boksie piwnicznym, w którym spaleniu uległy przedmioty tam składowane.

Sześciu poszkodowanych zostało przebadanych na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego - nie wymagali oni hospitalizacji. Szacunkowe straty wyceniono wstępnie na kwotę 20 tys. zł. wynikają z całkowitego wypalenia się boksu piwnicy oraz okopcenia klatki schodowej. Działania zakończono o czwartej rano.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix.

Mickiewicza 11Mickiewicza 10Mickiewicza 9Mickiewicza 7Mickiewicza 6Mickiewicza 5Mickiewicza 2Mickiewicza 1Mickiewicza 3Mickiewicza 4