mistrzostwa mini 6W dniach od 22 do 25 stycznia 2013 roku na terenie powiatu bielskiego rozgrywane były VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym pod nazwą "Szczyrk 2013", zorganizowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz Starostwo Powiatowe Bielskie. W zawodach brały udział 43 załogi, m.in. z Niemiec, Ukrainy i Litwy. Strażacy również czynnie włączyli się zarówno w organizację mistrzostw, jak i w bezpośredni udział w ćwiczeniach.

W nocy z 22 na 23 stycznia nocne epizody mistrzostw odbywały się w remizach w OSP Bystra i Rybarzowice, a w konkurencji rozgrywanej w dniu 24 stycznia na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, brali udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej oraz z Ochotniczych Strażacy Pożarnych: Kaniów, Czechowice – Barlickiego oraz Dziedzice. Scenariusz zadania przygotowanego dla strażaków polegał na udzieleniu pomocy medycznej ofiarom wypadku lotniczego. Strażacy dokonywali wstępnego rozpoznania, ustalali liczbę ofiar, stopień doznanych obrażeń, a następnie przystępowali do czynności ratowniczych.

Dzięki takim ćwiczeniom strażacy mają możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, jak powiedział Komendant Gminny OSP Grzegorz Owczarz: „nigdy nie można wykluczyć, faktu że kiedyś w przyszłości nie wystąpi potrzeba realnej pomocy ofiarom katastrofy awionetki”.

Więcej o zawodach w serwisie internetowym Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem KM PSP Bielsko-Biała. 

 {phocagallery view=category|categoryid=14}