Damrota 10Wczoraj przed dwudziestą straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Damrota w Bielsku-Białej.

Gdy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, pożarem objęte było mieszkanie na poddaszu. Strażacy przystąpili do gaszenia  i przeszukiwania sąsiednich lokali. W jednym z mieszkań znajdował się lokator, którego ratownicy ewakuowali i przekazali zespołowi pogotowia. Lekarz stwierdził, że pacjent nie wymaga hospitalizacji.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych, przewietrzania i oddymiania pomieszczeń. O godzinie 24.00 na prośbę mieszkańców budynku na miejsce zdarzenia udał się zastęp z JRG nr 1 celem sprawdzenia pogorzeliska - nie stwierdzono zagrożenia. Prawdopodobnie pożar powstał od piecyka elektrycznego w łazience.

Straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych wynikają ze spalenia się wyposażenia jednego z mieszkań, spaleniu uległa również podbitka dachowa budynku. Ponadto zalane zostały dwa mieszkania wskutek przepalenia rury wodociągowej i działań gaśniczych. W działaniach trwających blisko trzy godziny wzięły udział zastępy z państwowej i wojskowej straży pożarnej. 

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix. 

Damrota 1Damrota 2Damrota 3Damrota 6Damrota 11Damrota 13Damrota 5Damrota 7Damrota 9Damrota 12Damrota 14