Mikołajki 218 grudnia w sobotę do bielskiej straży pożarnej zawitał Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami.

Strażackie Mikołajki zaczęły się o 14 seansem bajkowym w kinie Cinema City dla starszych dzieci, z kolei dla młodszych przewidziane były atrakcje w parku zabaw Kraina Kropka. Następnie wszystkie dzieci przybyły do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, gdzie miał zawitać Mikołaj. Na świętego nie trzeba było długo czekać po kilku głośnych nawoływaniach Mikołaj przyjechał co prawda nie z reniferami, ale na „strażackich saniach” w eskorcie samochodów strażackich.

 

Przed Mikołajem stało nie lada zadanie, gdyż blisko 200 dzieci czekało z niecierpliwością na swoją kolej. Na szczęście święty miał duże sanie więc udało mu się zmieścić wszystkie prezenty i nikt nie wyszedł z pustymi rączkami. W czasie gdy rozdawano paczki, dzieci mogły również zwiedzać strażnicę, gdzie na co dzień pracują ich tatusiowe, usiąść za kierownicą wozu strażackiego, a także zobaczyć wojskowego hummera, którego udostępnił dla najmłodszych 18 Batalion Powietrznodesantowy. Po pełnym dniu wrażeń wszystkie dzieci wróciły do swoich domów z uśmiechami na twarzach i obietnicą od świętego Mikołaja, że za rok znów się spotkamy.

{phocagallery view=category|categoryid=11}