17 10 2012-pożar na Bunscha 1Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj 40 minut po północy w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Bunscha w Bielsku-Białej.

Pożarem objęte było pomieszczenie mieszkalne na parterze budynku, z którego w czasie prowadzonej akcji gaśniczej strażacy wynieśli nieprzytomnego 42-letniego mężczyznę.

Poszkodowanego przekazano zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przeprowadzonych czynnościach ratowniczych lekarz stwierdził zgon. Równocześnie z uwagi na bardzo silne zadymienie przeprowadzono ewakuację17 10 2012-pożar na Bunscha 5 starszej osoby z II piętra budynku oraz przeszukano pomieszczenia na I i II piętrze budynku. U osoby ewakuowanej lekarz nie stwierdził żadnych objawów zagrażających życiu. Do szpitala na badania została zabrana 20 letnia kobieta. Pozostali mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez 42-letniego mężczyznę.

Na miejsce zdarzenia przybył prokurator oraz zespół dochodzeniowy z Policji. Straty popożarowe wynikają głównie ze spalenia pomieszczenia na parterze wraz z wyposażeniem. W działaniach wzięło udział pięć jednostek straży pożarnej, w tym zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej oraz z OSP Kamienica.

Zdjęcia do wykorzystania z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix.