KM PSP w Bielsku-BiałejDzisiaj w nocy strażacy z płonącego budynku uratowali kobietę. Pożar wybuchł w budynku mieszkalnym mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej.

O godzinie 01:25 strażaków o zdarzeniu poinformował mieszkaniec pobliskiego bloku, który dostrzegł pożar. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, pożarem objęte było całe poddasze budynku. Strażacy weszli do płonącego budynku i ewakuowali z niego przytomną kobietę, którą następnie przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.

W akcji wzięło udział 64 strażaków, w czasie gaszenia pożaru eksplodowała butla z gazem, na szczęście nikomu nic się nie stało. Po ugaszeniu pożaru poddasza, rozpoczęły się prace rozbiórkowe konstrukcji dachowej. Kontrola kamerą termowizyjną pozwoliła na lokalizacje pożaru ukrytego w drewnianym stropie. Następnie zarządzono ewakuacje wartościowego mienia znajdującego się na parterze. Drogocenne mienie to przede wszystkim liczne antyki zgromadzone przez właściciela budynku. Po przeniesieniu przeddmiotów do sąsiedniego pomieszczenia, rozebrano nadpalony strop.

Uratowane mienie przedstawia znaczną wartość, którą ze względu na liczne nagromadzenie oraz rodzaj nie można wycenić w czasie prowadzonych działań. Działania zakończono o godzinie 05:40, przyczynę pożaru ustala Policja.