W piątek  przed godziną 15, strażacy gasili pożar, który powstał w szybie technologicznym stacji kolejki linowej w Szczyrku.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w pomieszczeniach zaplecza technicznego obiektu sportowego występuje silne zadymienie z nieustalonego źródła. Pracownicy obiektu, w tym obsługa restauracji znajdującej się na I kondygnacji, opuścili obiekt jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Pierwsze działania podjęte przez OSP Szczyrk polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dojeździe na miejsce zastępów z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 rozpoczęto przeszukanie całego obiektu (stacja kolejki gondolowej wraz z kompleksem gastronomicznym) w celu lokalizacji źródła zadymienia.

Pracownicy techniczni obiektu udostępnili dojście do tuneli technologicznych, w których znajdowała się instalacja ogrzewania podłogowego. Przeszukanie tuneli przez ratowników pozwoliło na zlokalizowanie pożaru kabli elektrycznych, który nastąpił najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji. Pożar ugaszono przy użyciu gaśnicy proszkowej. Pomieszczenia przewietrzono za pomocą wentylatorów, następnie skontrolowano stężenie CO - nie stwierdzono zagrożenia. Pracownicy obiektu wrócili do pracy, a miejsce działań przekazano pisemnie kierownikowi d/s technicznych, obecnemu na terenie działań. Działania zakończono przed godziną 17.