nauczyciele 1Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej po raz trzeci, bierze udział w programie Wojewody Śląskiego skierowanego do uczniów klas trzecich, szkół podstawowych w województwie śląskim, dotyczącego prowadzonej kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”.

Program ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców o zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym i śmiercionośnym tlenkiem węgla poprzez edukację najmłodszych.

W zeszłym roku z terenu Bielska-Białej i powiatu w programie wzięło udział 1500 trzecioklasistów. Wczoraj w spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej wzięli udział przedstawiciele z 40 szkół z terenu Bielska-Białej, powiatu bielskiego oraz żywieckiego. Do 23 listopada br. szkoły które zapisały się do programu, mają czas na podjęcie ostatecznej decyzji o chęci udziału w programie.

Pakiety edukacyjne zostaną przekazane do szkół w połowie grudnia.

Przygotowany pakiet edukacyjny składa się z podręcznika metodycznego dla nauczyciela i karty pracy (ćwiczeń) dla ucznia "Mądre rady Żarka - psa strażaka". Jest to propozycja zajęć, w czasie których dzieci w formie zabawy będą się uczyć, jak bezpiecznie zachowywać się w domu oraz jakie zagrożenia związane są z tlenkiem węgla i pożarami.

Zajęcia z dziećmi nauczyciele będą prowadzić od grudnia 2018 r. do marca 2019 r. Na zakończenie programu, strażacy spotkają się z dziećmi, wręczą pamiątkowe dyplomy i sprawdzą czego dzieci nauczyły się o „cichym zabójcy”. Program ten jest szczególnie ważny dla naszego miasta, gdyż jak pokazują statystyki, w naszym mieście i powiecie odnotowuje się bardzo dużą liczbę osób podtrutych tlenkiem węgla.

nauczyciele 2