Wczoraj po godzinie siedemnastej, osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar pustostanu w Czechowicach-Dziedzicach. Na balkonie znajdował się mężczyzna, który miał odciętą drogę ucieczki.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia na balkonie, na pierwszym piętrze znajdował się mężczyzna, który miał odciętą drogę ewakuacji. Płomienie wydobywały się otworem okiennym i rozprzestrzeniały się na połać dachu. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do ewakuacji poszkodowanego mężczyzny za pomocą drabiny przystawnej.

Mężczyznę sprowadzono na ziemię i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. 59-letni mężczyzna miał widoczne oznaki oddziaływania dymu na twarz.

Następnie strażacy zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych poprowadzili linię gaśniczą po drabinie do wnętrza budynku i przystąpili do gaszenia pożaru. Do wnętrza budynku wprowadzono kolejnych ratowników, celem przeszukania pomieszczeń pod kątem obecności osób poszkodowanych - nikogo nie znaleziono.

Po ugaszeniu pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe. Usunięto nadpalone elementy połaci dachu o powierzchni około 20 mkw. Z pomieszczenia objętego pożarem wyrzucono i przelano spalone elementy wyposażenia. Poszkodowany po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego odmówił dalszych badań w szpitalu. Do budynku nie były doprowadzone żadne media.

Spaleniu uległo wyposażenie pokoju: meble, ubrania oraz łóżko. Przyczynę pożaru ustala policja. Działania zakończono po godz. 20.