zawody powiatowe MDP 15W sobotę, 29 września 2018 roku na stadionie sportowym COS w Szczyrku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu powiatu bielskiego.

W zawodach wystartowało 16 drużyn (5 w grupie dziewcząt i 11 w grupie chłopców), które zwyciężyły w zawodach na szczeblu gminnym oraz w poprzednich zawodach powiatowych MDP z 2016 roku. Zawody przebiegały w zaciętej atmosferze, ale jednocześnie w duchu sportowej rywalizacji. Komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej na podstawie rozegranych konkurencji, tj. biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami oraz rozwinięcia bojowego ustaliła następującą kolejność miejsc:

Grupa MDP - dziewczęta

1. OSP Porąbka
2. OSP Wilkowice
3. OSP Bujaków
4. OSP Bystra
5. OSP Hecznarowice

Grupa MDP - chłopcy

1. OSP Bujaków
2. OSP Porąbka
3. OSP Bronów
4. OSP Janowice
5. OSP Wilkowice
6. OSP Kaniów
7. OSP Hecznarowice
8. OSP Stara Wieś
9. OSP Godziszka
10. OSP Bystra
11. OSP Ligota

Startujące drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz indywidualnie medale, które wręczyli: Starosta Bielski Andrzej Płonka, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Zbigniew Mizera oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz.

Na koniec zawodów głos zabrali Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz, którzy podziękowali druhom za trud włożony w przygotowania do startu w zawodach oraz sportową rywalizację.

 

Zdjęcia i tekst: st.kpt. Patrycja Pokrzywa

zawody powiatowe MDP 7zawody powiatowe MDP 24zawody powiatowe MDP 26zawody powiatowe MDP 29zawody powiatowe MDP 32zawody powiatowe MDP 34zawody powiatowe MDP 36zawody powiatowe MDP 40zawody powiatowe MDP 16