wypadek na KrakowskiejTrzy osoby poszkodowane to bilans wypadku, do którego doszło 6 sierpnia 2012 roku przed godziną 16 na ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej koło pętli autobusowej 6-tki w ciągu drogi krajowej nr 52.
Autobus PKS uderzył w bok samochodu osobowego marki Subaru Forester, który wpadł na drogowy sygnalizator świetlny, a następnie uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Uszkodzona sygnalizacja drogowa przewróciła się na samochód osobowy marki Volvo V70.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpili do rozcinania karoserii pojazdu Subaru celem uwolnienia osoby poszkodowanej. Następnie 51-letnią kobietę przetransportowano do karetki pogotowia, gdzie zespół medyczny udzielał pierwszej pomocy. Druga osoba 24-letnia kobieta o własnych siłach wydostała się z rozbitego Subaru przed przybyciem ratowników. Obie kobiety zostały przetransportowane do szpitala. Trzecią osobą poszkodowaną był pasażer autobusu - został przebadany przez ratowników pogotowia ratunkowego- nie stwierdzono konieczności hospitalizacji.

Ratownicy usunęli wraki pojazdów z jezdni udrażniając ruch pojazdów. Straty oszacowano wstępnie na kwotę 130 tys. złotych. Działania zakończono po blisko trzech godzinach.
W akcji wzięły udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele służb współdziałających (Pogotowie Ratunkowe, Policja , Pogotowie energetyczne).

wypadek na Krakowskiejwypadek na Krakowskiejwypadek na Krakowskiej

 

Autor zdjęć: Mirosław Jamro, Pressmix