ulica Jacka Soplicy pozar 313 zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj w nocy pożar budynku mieszkalnego w Bielsku-Białej przy ulicy Jacka Soplicy.

Pożar został zgłoszony o godzinie 03:25. Kiedy zastępy przybyły na miejsce zdarzenia dach budynku był objęty w całości pożarem. Strażacy w pierwszej fazie działań podali dwa prądy wody na palący się dach oraz przeszukali wnętrze budynku, na szczęście nikogo nie było w środku. Po przyjeździe kolejnych jednostek straży pożarnej podano prąd wody z drabiny mechanicznej na szybko rozprzestrzeniający się pożar pod przykryciem dachu wykonanego z blachy falistej. Budynek był wykonany w technologii domków kanadyjskich. Jedynie parter był murowany z cegieł i pustaków. Pozostała część wykonana z drewnianych ram, płyt OSB, płyt G-K, całość obita sidingiem.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych połaci dachu. Za pomocą pił pocięto blachę na mniejsze fragmenty i usunięto z dachu. Rozebrano również nadpalone belki i legary konstrukcji dachu. Wszystkie elementy palące się i tlące zostały przelane wodą. Pomieszczenia zostały oddymione i przewietrzone.

Na miejscu w dalszym ciągu pracują zastępy celem sprawdzenia i dokonania ponownych pomiarów tlenku węgla po całkowitym oddymieniu. Przyczynę pożaru ustala policja.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

ulica Jacka Soplicy pozar 1ulica Jacka Soplicy pozar 5ulica Jacka Soplicy pozar 5ulica Jacka Soplicy pozar 6ulica Jacka Soplicy pozar 7