pożar w Fabryce Zapałek Czechowice S.A.500 tys zł.- na tyle szacowane są straty po pożarze, który wybuchł wczoraj po godzinie 19 w Fabryce Zapałek Czechowice S.A..
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, pracownicy zakładu skierowali strażaków na miejsce pożaru, do tzw. hali produkcji książeczek (zapałki reklamowe). Pracownicy poinformowali dowódcę o materiałach znajdujących się na hali oraz o odłączeniu instalacji elektrycznej i ewakuacji pracowników.


Pożarem objęta była powierzchnia ok. 100 m2. Równocześnie z akcją gaśniczą, prowadzono ewakuację magazynów przyległych do palącej się hali. O godzinie 1943 pożar opanowano i przystąpiono do oddymiania i dogaszania. Pomieszczenia objęte pożarem oraz ciąg wentylacyjny sprawdzono kamerą termowizyjną.

Prawdopodobną przyczyną pożaru były prowadzone prace pożarowo niebezpiecznie na terenie hali. Podczas pożaru został poszkodowany jeden pracownik – 35 letni mężczyzna, który doznał poparzeń pierwszego stopnia głowy. Obecna na miejscu pożaru policja prowadzi czynności dochodzeniowe.
Spaleniu uległo wyposażenie hali produkcyjnej oraz składowane wyroby do produkcji zapałek. Ściany i strop zostały uszkodzone przez oddziaływanie wysokiej temperatury.

W działaniach trwających ponad dwie godziny wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej, ponad 100 strażaków, oraz przedstawiciele służb współdziałających. Na miejscu zdarzenia był obecny Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam Caputa. Pożar zakwalifikowano jako średni.

pożar w Fabryce Zapałek Czechowice S.A.pożar w Fabryce Zapałek Czechowice S.A.pożar w Fabryce Zapałek Czechowice S.A.