20180223 155010Piętnaście zastępów straży pożarnej gasiło w piątek pożar, który powstał na terenie firmy zajmującej się produkcją drzwi w Bestwince. Pożar powstał w kotłowni budynku magazynowego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody do wnętrza kotłowni. Ponieważ pożar rozprzestrzenił się na dach budynku, działania gaśnicze prowadzono również od zewnątrz. Paliło się poszycie dachu na powierzchni około 25 m2 nad pomieszczeniem kotłowni o konstrukcji murowanej oraz silos mały znajdujący się w kotłowni obok pieca grzewczego, który zapalił się od spadających elementów konstrukcji dachu. Dzięki szybkiemu opanowaniu pożaru, nie doszło do jego rozprzestrzenienia na pozostałą część hali.

 

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu, a następnie wybraniu z silosa małego trocin i przelaniu wodą oraz oddymieniu kotłowni. Obecna na miejscu policja ustala przyczynę pożaru. Działania straży pożarnej trwały od godz. 15:05 do 19:13.