DSC 0007Obchody 20-lecia PSP trwają w całej Polsce. Z tej okazji 31 maja 2012 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbył się uroczysty apel w trakcie którego wręczono medal, odznaczenia resortowe, dyplomy okolicznościowe, a także pożegnano pięciu funkcjonariuszy, którzy przechodzą na świadczenie emerytalne.

Dowódca uroczystości mł. bryg. Witold Inerowicz złożył meldunek przybyłemu na obchody jubileuszowe nadbryg. Markowi Rączce, Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP. W trakcie uroczystości zasłużonym strażakom został wręczony medal nadany przez Prezydenta RP, a także odznaczenia resortowe i dyplomy nadane przez komendanta głównego PSP.

Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został odznaczony mł. bryg. Grzegorz Szlósarczyk. Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych uhonorowany został mł. bryg. Czesław Miodoński, a Brązową Odznaką asp. Paweł Błasiak i asp. sztab. Władysław Kastelik.
Dyplomy okolicznościowe z okazji 20-lecia powołania PSP przyznane przez Komendanta Głównego PSP z wyrazami uznania i podziękowania za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej otrzymało 62 funkcjonariuszy.
Śląski Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Marek Rączka, pogratulował wszystkim wyróżnionym i podziękował za minione 20 lat wspólnej służby na rzecz bezpieczeństwa.
Następnie odbyło się „pożegnanie ze sztandarem” odchodzących na emeryturę pięciu funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2. Nowym emerytom Komendant st. bryg. Adam Caputa życzył zdrowia i wszystkiego dobrego na „nowej drodze życia”.