przedszkolak 3W dniu 21 listopada 2017 r. na hali sportowej przy ulicy Bratków w Bielsku-Białej odbył się po raz kolejny międzyprzedszkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu przedszkolaka.

Celem turnieju było promowanie zachowań warunkujących bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka - wszystko przez zabawę, która jest podstawową formą działalności dzieci w wieku przedszkolnym. Do udziału w niej zaproszono przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, którzy na stoiskach prezentowali swój sprzęt oraz udzielali najmłodszym wielu ważnych informacji na temat bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W turnieju wzięli również udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy przypomnieli przedszkolakom, jak zachować bezpieczeństwo w domu oraz zapoznali najmłodszych ze sprzętem, jaki jest wykorzystywany w codziennej pracy strażaka, między innymi: aparaty ochrony dróg oddechowych, armatura wodna, czujnik bezruchu, deska pediatryczna, radiotelefon, latarki, wybijak do szyb. Przy każdym stoisku dzieci odpowiadały także na konkursowe pytania otrzymując za prawidłowe odpowiedzi cenne punkty.

Pozostałe służby biorące udział w turnieju poza Strażą Pożarną to Straż Miejska, Policja, Polski Czerwony Krzyż, WOPR, GOPR, Koleje Śląskie, Pielęgniarka opowiadająca o zdrowym odżywianiu i higienie oraz instruktorzy tłumaczący jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia np. przypadkowo napotkanego psa.

Powyższe działanie wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętą honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka.

przedszkolak 1przedszkolak 2przedszkolak 4MSWiA kreci-mnie-bezp wybrane