kuratoriumW miniony wtorek i środę bielscy strażacy w ramach prowadzonej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” spotykali się dzięki gościnności Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Bielsku-Białej z dyrektorami szkół podstawowych żeby porozmawiać na temat projektu oraz organizowanych wspólnych przedsięwzięć. W trakcie spotkania strażacy przekazali dyrektorom płyty CD z materiałami z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, które mogą zostać wykorzystane w czasie zajęć z uczniami w szkołach. Jest to projekt objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

We wtorek i środę (10-11.10.2017 r.) zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Grzegorz Piestrak wraz z oficerem prasowym st.kpt. Patrycją Pokrzywa realizując działania w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, spotkali się z dyrektorami szkół podstawowych z terenu miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego, by porozmawiać na temat bezpieczeństwa oraz działań profilaktycznych, realizowanych w nowym roku szkolnym. W trakcie spotkania omówiono zawartość płyt CD z materiałami edukacyjnymi, które zostały rozdane w trakcie spotkania.

Dodatkowo zachęcono uczestników do zwiedzania bielskich strażnic i interaktywnych sali edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszczących się w Katowicach, Chorzowie i Częstochowie. Zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej, przypomniał również dyrektorom o obowiązku zgłaszania przeprowadzenia praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji do straży pożarnej, nie później niż na tydzień przed jej przeprowadzeniem.

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym st.kpt. Patrycja Pokrzywa zachęcała dyrektorów, żeby skorzystać z przekazanych prezentacji multimedialnych, aby zwiększyć wśród najmłodszych świadomość, jakie zgrożenia niesie ze sobą czad. Bardzo często to właśnie najmłodsi wpływają na swoich rodziców, aby zaopatrzyć się w czujniki tlenku węgla, które jak pokazują statystyki uratowały już niejedno ludzkie życie.

kuratorium 1kuratorium 2kuratorium 3kuratorium 5