W niedzielne popołudnie, około godz. 1600 wybuchł pożar w karczmie w Szczyrku przy ul. Myśliwskiej.

Jako pierwsze na miejsce zdarzenia dotarły wozy bojowe Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczyrku, której strażacy stwierdzili silne zadymienie w kuchni restauracji. Przed przybyciem straży działania gaśnicze prowadził właściciel obiektu z wewnętrznej linii gaśniczej.

Działania jednostek straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu strażaków z linią gaśniczą do środka obiektu. Po dojeździe zastępów Państwowej Straży Pożarnej i dalszych sił i środków, wprowadzono dwa kolejne zespoły z liniami gaśniczymi do środka obiektu. Pożar zlokalizowano w kuchni i korytarzu. Podano trzy prądy wody w natarciu na palące się wyposażenie kuchni, drewniane meble, futryny drzwiowe oraz drewnianą, zewnętrzną elewację.

Kilkanaście osób, które znajdowały się w obiekcie zostało ewakuowanych przez pracowników restauracji w chwili powstania pożaru. Po oddymieniu budynku, pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla.

W akcji gaśniczej, która trwała prawie 2 godziny, wzięło udział 14 wozów bojowych straży pożarnej, w tym 10 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej miasta Szczyrk i gminy Buczkowice. Na miejsce przybyli też funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Szczyrku.