plakat straz faceolimpiada ospW dniach od 16 do 17 września 2017r. w Szczawnicy woj. małopolskie, powiat nowotarski odbędzie się V Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP.

Olimpiada w Szczawnicy cieszy się dużą popularnością i jest jedną z największych pod względem ilości startujących uczestników imprez sportowych w kraju. Biorą w niej udział strażacy ochotnicy z całej Polski.

 

W ciągu dwóch dni bez wcześniejszych eliminacji 5-osobowe drużyny OSP na arenie sportowej będą rywalizować pomiędzy sobą. Na atrakcyjność zawodów wpływa niespotykany nigdzie przebieg konkurencji i formuła oraz nietypowe położenie miejsca areny sportowej na naturalnie zróżnicowanym terenie górskim na wysokości ponad 700 m n.p.m. Drużyny startują w podziałach druhów, druhen i zespołach mieszanych mając w jednym i drugim dniu do zaliczenia po 12 różnych następujących kolejno po sobie zadań. Każda jednostka OSP może zgłosić na zawody minimum 1 drużynę lub więcej w wybranych podziałach. Można także zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP, np. reprezentację miejscowości, Gminy lub powiatu.
Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni.
Warunkowo dopuszczani są do startu w drużynie w każdym z podziałów do 2 zawodników reprezentujących daną jednostkę OSP, którzy przed terminem zawodów ukończyli 15 lat.

Organizatorzy: Dariusz i Zbigniew Tokarscy Szczawnica oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego

Zgłoszenia: Potrzebne druki zgłoszeniowe i regulamin należy pobrać od Organizatorów poprzez kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Listy zgłoszeniowe zawodników należy przesłać do dnia 13 września 2017 r.

Info Facebook: Osp-sport

Kontakt w sprawie zawodów email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 731 880 083