Wczoraj przed godziną 9 rano doszło do tragicznego zdarzenia w Wapienicy. Podczas prowadzonych prac ziemnych za pomocą koparki (wykop wąsko przestrzenny pod przyłącze kanalizacji) doszło do osunięcia (oberwania) ziemi i przysypania człowieka znajdującego się w wykopie na głębokości około 3 m.

W pierwszej fazie, działania ratowników, policjantów oraz pracowników firmy budowlanej polegały na wykonaniu dostępu do głowy i dróg oddechowych poszkodowanego. Działania prowadzono za pomocą łopat, szpadli oraz kilofów. Aby uniknąć kolejnych obrywów ziemi, strażacy wykonali stabilizację za pomocą drewnianych stempli i płyt.

W działaniach wykorzystano znajdującą się na miejscu koparkę, która odrzucała urobek w bezpieczne miejsce. Zespół ratownictwa medycznego prowadził tlenoterapię osoby uwięzionej. Po uwolnieniu poszkodowanego z zasypu ziemnego ewakuowano go za pomocą sprzętu wysokościowego na zewnątrz i przekazano ratownikom medycznym. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Zastępy straży pożarnej zakończyły działania o godz. 10.15. Na miejscu czynności prowadziła policja pod nadzorem prokuratora.