Wczoraj około godz. 14.25 w al. Gen. Andersa w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch motocyklistów. Wskutek zderzenia 36-letni motocyklista uderzył ciałem w latarnię. Jego życia nie udało się uratować. Drugiego uczestnika wypadku przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło na pasie ruchu w kierunku Mazańcowic, na wysokości salonu Toyoty. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych, wskutek doznanych obrażeń 36-latek zmarł. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jego zgon.

Policja ustala szczegółowe okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. W szpitalu okazało się, że 29-letni motocyklista doznał obrażeń ciała, w tym złamania nogi. 36-latek zmarł w wyniku ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Działania dwóch zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany ciężkiej na wyciekające paliwo ze zbiornika jednego z motocykli oraz neutralizacji plam płynów eksploatacyjnych motocykli.