tir w rowie przy dk 1 w bielsku bialej 08 05 2017 a4d0Dzisiejszej nocy doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Kilkanaście minut po północy, na pasie w kierunku Bielska-Białej, tir wypadł z drogi i dachował. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala.

Kierowca samochodu opuścił pojazd przed przybyciem jednostek straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonego badania urazowego u kierowcy stwierdzono stłuczenie głowy, podejrzenie złamania żeber po stronie prawej, a także duszności. Strażacy udzieli 61-letniemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

Strażacy rozłączyli instalację elektryczną w samochodzie, nie stwierdzono wycieków substancji ropopochodnych, ani płynów eksploatacyjnych. W naczepie znajdowały się artykuły spożywcze. W wyniku zdarzenia częściowemu uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy wraz z naczepą oraz bariera energochłonna na pikietażu 596 drogi DK 1.

Zdjęcie: bielsko.info