strazak rokuKandydatów do tytułu Strażak Roku wśród strażaków zawodowych nominowała Państwowa Straż Pożarna. Lista kandydatów wśród strażaków ochotników jest otwarta. Mogą ich zgłaszać mieszkańcy naszego regionu.

Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej wytypowała po jednym kandydacie z każdej jednostki ratowniczo-gaśniczej. I tak z JRG nr 1 w Bielsku-Białej do plebiscytu Strażak Roku został wytypowany st.ogn.Waldemar Trojan, a z JRG nr 2 w Bielsku-Białej st. sekc. Daniel Góralczyk. Zachęcamy do oddawania głosów. Głosowanie będzie trwać od piątku, 7 kwietnia do 10 maja.

Na laureatów - strażaków zawodowców i ochotników oraz jednostki OSP i PSP czekają cenne nagrody. Zwycięzcy zdobędą nagrody finansowe, sprzęt strażacki, vouchery na pobyt w hotelu ze SPA, a jednostki PSP i OSP dofinansowanie i sprzęt ratowniczy (czytaj więcej o nagrodach poniżej).

Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się 16 maja podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Zwycięzcy odbiorą statuetki, dyplomy i nagrody z rąk Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej na http://www.dziennikzachodni.pl