OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-07Strażacy z OSP Kobiernice wraz z członkami MDP przeprowadzili w Zespole Szkół w Kobiernicach prelekcje w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność”. W miesiącu lutym br. odbyli szereg spotkań z uczniami klas 1-6 oraz gimnazjalistami.

Druhowie przedstawili zadania z jakimi mają do czynienia strażacy w czasie działań ratowniczo-gaśniczych , zaprezentowali wyposażenie osobiste strażaka i podstawowe narzędzia pracy. Duży nacisk został położony na uświadomienie zagrożeń, które mogą czyhać w naszych domach i mieszkaniach. Strażacy zwrócili również uwagę na zabójcze oddziaływanie czadu na organizm, a także wskazano miejsca w których może dojść do wydzielania się tego cichego zabójcy. Druhowie pouczyli, że poprzez dbanie o poprawną wentylację pomieszczeń oraz drożność przewodów spalinowych i kominowych zmniejsza się zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla tłumacząc przy tym jak postępować, gdy już dojdzie do tego typu zdarzenia.

Dzięki przeprowadzonym przez druhów z Kobiernic prelekcjom młodzież została uświadomiona o zagrożeniach czyhających w naszych domach. Uczniowie zostali także zachęceni przez członków MDP do wstąpienia w ich szeregi.

Zdjęcia: OSP Kobiernice

OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-01OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-02OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-04OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-05OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-11OSP Kobiernice - prelekcje w szkole-03