Jaworze9 lutego strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej odwiedzili trzecioklasistów ze szkoły podstawowej nr 1 w Jaworzu. Spotkanie z dzieciakami było wynikiem zakończenia w szkole programu mającego na celu edukację w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu.

W październiku br. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej przystąpiła do programu realizowanego przez wojewodę śląskiego dotyczącego edukacji uczniów klas III szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zagrożenia związanego z tlenkiem węgla. W czwartek w SP nr 1 w Jaworzu, odbyło się kolejne spotkanie podsumowojące program w dalnej szkole.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, uczniowie klas III oraz strażacy z komendy miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, w tym o prowadzonej kampanii informacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność”, a dzieci mogły na własne oczy zobaczyć sprzęt zabezpieczający strażaka w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkanie było też okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów, którą zdobyli na zajęciach.

Jaworze 1Jaworze 2Jaworze 4Jaworze 3