Wczoraj wieczorem doszło do kolejnego podtrucia tlenkiem węgla, tym razem w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wapienickiej w Bielsku-Białej.

Z informacji uzyskanych od lokatorki mieszkania stwierdzono, że 13-letnia dziewczynka brała kąpiel w łazience przez ok. 10 minut. Po otwarciu drzwi łazienki, matka zastała córkę na podłodze bez wyraźnego kontaktu. W tym momencie załączył się czujnik CO znajdujący się w sąsiednim pomieszczeniu, który pokazywał wartość 400ppm. Matka dziewczynki otworzyła okna w lokalu i wezwała pomoc. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu kobiety i jej dwóch córek zadecydował o konieczności hospitalizacji trzynastolatki.

Strażacy sprawdzili również pozostałe mieszkania w budynku, nie stwierdzono w nich występowania zagrożenia. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie użytkownikowi mieszkania z zaleceniem dalszego wietrzenia mieszkania oraz zakazu użytkowania piecyka gazowego do czasu jego sprawdzenia przez uprawnione osoby, jak również przegląd przewodów wentylacyjnych.