czad-i-ogien logo-wybraneOd 1 października 2016 r. odnotowano już 80 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. Wczoraj wieczorem pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala matkę z dwójką dzieci.

Do zdarzenia doszło o godzinie 19.45 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Towarzystwa Szkoły Ludowej. Kiedy straż pożarna przybyła na miejsce, zespół pogotowia ratunkowego zabierał do szpitala dwójkę dzieci w wieku 7 i 3 lata wraz z matką. W łazience stwierdzono zanikający ciąg w kratce wentylacyjnej oraz zanieczyszczony, niedrożny wlot powietrza w drzwiach.

Strażacy dokonali pomiarów stężenia czadu, urządzenia pomiarowe wykazały 3-krotne przekroczenie dopuszczalnych wartości tego gazu z tendencją wzrostową. Na miejsce zdarzenia przybyli również pracownicy firmy kominiarskiej, którzy stwierdzili dodatkowo zanieczyszczenie piecyka gazowego wymagające interwencji serwisanta. Strażacy sprawdzili również pozostałe mieszkania sąsiadujące oraz mieszkania w pionie - nie stwierdzono obecności CO.