czujka tszWczoraj po godzinie 16 strażacy zostali wezwani do pomiaru tlenku węgla w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dobrej w Bielsku-Białej.

W jednym z mieszkań stężenie tlenku węgla przekraczało 13-krotnie dopuszczalną wartość. Dwóch lokatorów ewakuowano na korytarz. Na szczęście mieszkanie było wyposażone w czujkę CO, która emitowała sygnał alarmowy. Strach pomyśleć do czego mogłoby dojść gdyby w mieszkaniu nie było detektora.

Od października tego roku w Bielsku-Białej i powiecie bielskim odnotowano ponad 30 zdarzeń związanych z CO. W tym samym okresie w województwie śląskim takich interwencji było blisko 400, z czego w 120 zadziała czujka czadu. W tym okresie świątecznym, prosimy państwa o zastanowienie się, czy może najlepszym prezentem jaki możemy podarować bliskim jest czujka tlenku węgla. W końcu co może być cenniejsze od bezpieczeństwa i życia naszych rodzin i bliskich.

Włącz się do akcji „Czujka pod choinkę !” . Mała inwestycja w duże bezpieczeństwo - czujka dymu i czujnik tlenku węgla najlepszym prezentem pod choinkę! Kupujmy tylko certyfikowane czujki! Pamiętajmy również, że zamontowana czujka nie zwalnia nas z obowiązku czyszczenia, przeglądu i właściwej eksploatacji urządzeń grzewczych.