1starostow14 grudnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie strażaków z podopiecznymi klubu pacjenta warsztatów terapii zajęciowej ”Dworek” przy Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej, w trakcie którego przekazano informacje na temat zagrożeń ze strony tlenku węgla, a także szeroko rozumianego zagrożenia pożarowego.

W trackie spotkania, w którym uczestniczyło blisko 60 podopiecznych klubu pacjenta strażacy opowiadali o głównych zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym oraz o tym, w jaki sposób ustrzec się przed czadem. W trosce o swoje bezpieczeństwo, funkcjonariusze zachęcali do wyposażenia mieszkań w czujki tlenku węgla, które mogą nas w porę ostrzec przez „cichym zabójcą”. W związku ze zbliżającymi się świętami, omówiono również, jak bezpiecznie gasić pożary w kuchni, kiedy to w ferworze świątecznych obowiązków może zdarzyć się nam pozostawienie posiłku na włączonym gazie, a także jak bezpiecznie odpalać fajerwerki na sylwestra.W trakcie spotkania uczestniczyli również m.in. policjanci, którzy pragnęli wyczulić uczestników zajęć na wszelkiego rodzaju oszustów oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Przeprowadzone spotkanie wpisuje się w szereg działań podejmowanych przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej w ramach kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność", prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

1starostow 11starostow 21starostow 31starostow 4