3 klasy 6Dzisiaj strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej j odwiedzili trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej. Spotkanie z dzieciakami było wynikiem zakończenia w szkole programu mającego na celu edukację w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu.

W październiku br. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej przystąpiła do programu realizowanego przez wojewodę śląskiego dotyczącego edukacji uczniów klas III szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zagrożenia związanego z tlenkiem węgla.

 

Założenia oraz szczegóły programu przedstawiono dyrektorem i nauczycielom bielskich podstawówek na spotkaniu, które odbyło się w październiku 2016 roku. Program okazał się strzałem w dziesiątkę i przystąpiło do niego aż 19 szkół podstawowych z miasta Bielsko-Biała, łącznie blisko 1500 dzieci. W ramach programu nauczyciele i uczniowie dostali zeszyty ćwiczeń oraz poradniki instruktażowe opisujące, w jaki sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat zagrożeń związanych z czadem oraz pożarami w domach. Na zakończenie programu każdą ze szkół biorących udział w programie odwiedzą strażacy, którzy wręczą dyplomy dzieciom oraz zapoznają najmłodszych z codzienną pracą strażaka.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 36, odbyło się pierwsze ze spotkań podsumowujących program. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, uczniowie klas III oraz strażacy z komendy miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, w tym o prowadzonej kampanii informacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność”, a dzieci mogły na własne oczy zobaczyć sprzęt zabezpieczający strażaka w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkanie było też okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów, którą zdobyli na zajęciach. Na koniec wszystkim dzieciom rozdano pamiątkowe dyplomy. Uczniowie zostali zaproszeni także strażnicy w Bielsku-Białej.

Zdjęcia : KM PSP Bielsko-Biała

3 klasy 13 klasy 23 klasy 33 klasy 43 klasy 53 klasy3 klasy 7