czad-i-ogien logo-wybranePrawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną powstania czadu w budynku wielorodzinny przy ulicy Towarzystwa Szkoły Ludowej w Bielsku-Białej. Trzyletnie dziecko zostało zabrane do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 21. Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w sześciu mieszkaniach budynku wielorodzinnego. W jednym z nich stężenie przekraczało pięciokrotnie dopuszczalną wartość. Ze względu na fakt, iż w mieszkaniu przebywało trzyletnie dziecko wezwano na miejsce zespół ratownictwa medycznego celem jego przebadania. Decyzją lekarza chłopiec został zabrany do szpitala na dalszą obserwację. Pozostałych lokatorów ewakuowano na korytarz - 10 osób (nie wykazywali objawów zatrucia ww. gazem). 

Prawdopodobną przyczyną występowania tlenku węgla w podwyższonym stężeniu była nieszczelność przewodu kominowego, w jednym z mieszkań. Budynek nie był wyposażony w czujniki tlenku węgla. Miejsce działań zostało przekazane pisemnie lokatorom mieszkań z zaleceniami nieużytkowania pieców grzewczych oraz przepływowych gazowych podgrzewaczy wody do czasu przeglądu instalacji wentylacyjnej i kominowej przez uprawnione służby.