czad-i-ogien logo-wybraneNiedopałek papierosa prawdopodobną przyczyną pożaru, do którego doszło dzisiaj rano w jednym z mieszkań kamienicy przy ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej. Zginął 73-letni mężczyzna.

Informację o pożarze, straż pożarna dostała dzisiaj rano o godzinie 7.13 od pracownicy MOPS’u. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, w mieszkaniu panowało duże zadymienie, a na nadpalonym łóżku leżał mężczyzna. 73-latek zmarł najprawdopodobniej w wyniku zatrucia się gazami pożarowymi. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon. Na miejscu obecna była również policja. Działania zakończono o godz. 8 rano.

Straż pożarna ostrzega: nie pal papierosów w łóżku - ludzie giną nie tylko w pożarach obejmujących całe mieszkanie; zdarza się, że zaprószenie ognia niedopałkiem papierosa po zaśnięciu, prowadzi do śmiertelnego zatrucia, tak jak to miało miejsce w tym przypadku. Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię społeczno-informacyjną „Czad i ogień – obudź czujność”. Od września 2015 roku do końca marca 2016 roku 2201 osób zostało rannych, a 304 zginęły w pożarach w budynkach mieszkalnych. Od września tego roku 437 osób zostało rannych, natomiast 40 osób zginęło.