TERMIN NADSYŁANIA PRAC DO 31 STYCZNIA 2017 ROKU

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem:

Czad i ogień – obudź czujność

kalendarz 2017Po raz trzeci Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży przy współudziale Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

W sezonie grzewczym 2015/2016 w województwie śląskim powiat bielski zajął niechlubne 1 miejsce pod względem największej ilości osób, które zatruły się tlenkiem węgla - 76 osób, w tym 29 dzieci. Te liczby ukazują wielkość zagrożenia związanego z przypadkami występowania tlenku węgla (czadu) na terenie kraju i naszego regionu.

Dlatego po raz kolejny chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozpropagowania konkursu wśród uczniów szkół i przedszkoli, aby wspólnie zawalczyć o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Niejednokrotnie potwierdził się fakt, że właściwa postawa dzieci uratowała niejedno ludzkie życie.

Na poprzednie konkurs do Komendy Miejskiej PSP wpłynęło aż 949 prac. Bardzo cieszyliśmy się , że ta inicjatywa zyskała poparcie wśród dyrekcji, nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu również będzie się cieszyć tak wysokim zainteresowaniem.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. W konkursie przewidziane są dwie kategorie wiekowe:

  1. kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 7
  2. kategoria II- dzieci w wieku od 8 do 16

Technika wykonania prac

Dopuszczalna technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie i szkle. Nie będą uwzględniane prace z plasteliny, kompozycje przestrzenne oraz rzeźby. Dopuszczalny format prac konkursowych – A4, A3.

Na rewersie pracy konkursowej należy podać:
1. nazwę szkoły/przedszkola i adres (jeśli dziecko jest uczniem/przedszkolakiem),
2. imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,
3. imię i nazwisko opiekuna wraz z numerem telefonu.

Podział nagród

Prace nadesłane na konkurs zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów Konkursu. Organizatorzy przewidują 3 nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej. Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.W konkursie jako nagrody przewidziano m.in. czujniki tlenku węgla, pleckami, torby sportowe, a także wiele innych upominków. 

Terminarz konkursu i nadsyłanie prac

Nadsyłanie prac do 31 stycznia 2017 r. na adres:

Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej
ul. Leszczyńska 43 43-300 Bielsko-Biała
z dopiskiem Konkurs plastyczny.

Informacja o wynikach konkursu dostępna na stronie www.straz.bielsko.pl. Powiadomienie laureatów telefonicznie. Wszelkich dodatkowych informacji udziela rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej tel. (33) 812-22-33 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU

Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do nowej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Czad i ogień. Obudź czujność”, która ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat zapobiegania pożarom w mieszkaniach, a także jak przeciwdziałać zatruciom czadem. Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań, 7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

Więcej informacji pod adresem: http://www.straz.gov.pl/porady/bezpieczenstwo_pozarowe_w_domu

Prace plastyczne z poprzednich dwóch konkursów zostały wykorzystanie do stworzenia kalendarza Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej na 2017 rok.